Kam všude schováváte své cennosti a peníze?
Nebo schováváte nevhodnou literaturu před dětmi nebo snad před manželkou? Doma si dokonce můžete udělat i tajné dveře, abyste své poklady schovali před zloději. Další variantou jsou průchozí skříně do Narnie, aby si vaše děti měly, kde hrát. Pokud ovšem chcete ukrývat peníze před zloději, musejí být vaše skrýše důmyslnější. Zapomeňte na schovky peněz v lednici nebo v pračce, to jsou první místa, kam se zloději po penězích dívají. Stejně tak hledají prvotně i klíče od auta.
Průchozí skříň do tajné místnosti se opravdu hodí do dětského pokoje, nebo do pánského klubu s kulečníkem. Za to otvíratelná knihovna a za ní důmyslně schovaný trezor je už jistě větší raritou. Trezory schované za obrazy se hodí spíš do starých filmů a k vznešeným rodinám. Přesto i tyto trezory jsou spíše bezpečné. Zloději, kteří se objevují ve filmech se sluchadly, takový trezor v reálném životě nepřelstí. Dobře se dají trezory ukrývat i ve výklencích pod schody, které částečně zastíníte knihovnou, neviditelnými dveřmi ve stěně nebo třeba skříní s falešnými zády. Na zakázku vám různé firmy vyrobí třeba dvojitá dna šuplíků nebo skříní.
Pokud si představujete trezor zabudovaný do zdi, nebo opravdovou skrytou místnost je třeba na toto myslet už při stavbě samotného domu. Jinak se bez stavebních úprav neobejdete. Skutečností je, že trezory zabudované do zdi jsou mnohem bezpečnější, protože si je zloděj nemůže z domu odnést. Ale nevím jak vy, ale mě nejvíce fascinují tajná schodiště za vysokými a masivními knihovnami na hradech, zámcích a starých honosných domech. Ta se dříve stavěla jako úniková cesta, nejen v případě ohrožení sídla, ale i v případě záletných pánů, kteří mizeli za milenkami.